Dodano przez admin dnia 9 grudnia 2015

zagrożenie spowodowane promieniowaniem cieplnym

williston3Zagrożenie spowodowane promieniowaniem cieplnym Bezpośrednie zagrożenie życia a także zdrowia osób w czasie trwania pożaru w środku wnętrz obiektu, do jakiego nie dopływa powietrze z zewnątrz, spowodowane bywa działaniem dużej temperatury promieniowania cieplnego. temperatura promieniowania cieplnego powinien uzyskać wartość 800?C , a temperatura płomieni nawet 1200?C-1600?C. Ludzki organizm w powietrzu suchym może zatrzymać kilka minut w temperaturze 80-100?C, a w powietrzu wilgotnym w temperaturze 50-60?C przykładzie temperatur wyższych lub gdy odpowiednią porę przebywania w strefie oddziaływania cieplnego jest dłuższy mogą wystąpić u obywateli oparzenia, udary, utrata przytomności, a nawet śmierć.

W czasie trwania płomieni w pomieszczeniu zamkniętym pobierany bywa z powietrza tlen, który bywa niezbędny do podtrzymania procesu spalania. Powoduje to zmniejszanie się jego procentowej zawartości w składzie powietrza co obejmuje indukcja na prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu. dopuszczalna granica obniżenia się powietrza w powietrzu wynosi 16-17%.przy stężeniu powietrza w powietrzu do 6-10% występują u osób mdłości, wymioty, utrata możliwości poruszania się, a po pewnym czasie utrata przytomności oraz śpiączka . przy dalszym zmniejszaniu się zawartości powietrza w pomieszczeniach zablokowanych w ciągu paru minut ustaje akcja serca. W zależności od zawartości powietrza w powietrzu spalanie może być całkowite albo niecałkowite. Przy niecałkowitym spalaniu produktami są wodór, węgiel, tlenek węgla, a także inne związki. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>