Dodano przez admin dnia 2 lutego 2016

wstępne i właściwe rozeznanie w akcji gaśniczej

whse4Wstępne i właściwe rozeznanie w działalności gaśniczej Rozeznanie wstępne, prowadzi dowódca natychmiast po przybyciu na miejsce płomieni, na podstawie jego oznak zewnętrznych oraz ogólnej okoliczności terenowej, i stanu czynników pogodowych. Ustalenie ogólnego stanu okoliczności umożliwia dowódcy wydanie wstępnego rozkazu bojowego.  

W działaniach ratownictwa chemicznego rozpoznanie wstępne będzie dotyczyło mieszanki chemicznej znajdującej się na terytorium a także obejmuje. o oznakowanie opakowań, cystern, butli plus pojemników, o listy przewozowe, dokumentację techniczną i również magazynową, o pomiary dokonywane przyrządami plus urządzeniami do rozpoznawania niebezpieczeństw, o przekazy od ludzi kompetentnych plus postronnych – analiza, o właściwości fizyko-chemiczne substancji, o objawy skażenia (zatrucia) osób, zwierząt, roślin, wody itp., o wstępne wyznaczenie stref bezpieczeństwa, Rozpoznanie szczegółowe bywa zbiorem szczegółowych wiadomości odnoszących się o obszaru pożaru, lokalu, budowli, obiektu, zaopatrzenia wodnego, o terenu płomieni, bądź innego epizody, o czynników pogodowych. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>