Dodano przez admin dnia 13 lipca 2016

system pełnienia służby w jednostkach organizacyjnych psp

plane1System pełnienia służby w jednostkach organizacyjnych PSP Druhowie PSP sprawują służbę w systemie zmianowym (na stanowisku związanych z bezpośrednim organizowaniem i prowadzeniem działalności ratowniczych) lub codziennych. W systemie zmianowym służba pełniona jest w zasadzie w okresie 24 godzin służby oraz 48 godzin wolnych od służby. W tym przypadku odpowiednią porę służby oddziela się na 8 godzin służby, 8 godzin odpoczynku, 8 godzin czuwania. Odpoczynek lub czuwanie o którym mówiliśmy chciałby być przerwany akcją ratowniczą, alarmem ćwiczebnym lub potrzebą utrzymania grupy w pełnej gotowości strażackiej. JRG dzieli się na zmiany służbowe, będące zespołami ratowników pełniących funkcję w układzie zmianowym. Skład osobowy zmian zależy od kategorii formacje.

Zmianą służbową w JRG kategorii A plus B chciałby być pluton, czyli pododdział zastępu pożarnych składających się z trzech sekcji, zdolny do samodzielnego wykonywania właściwych działań. W pozostałych kategoriach JRG formacją podstawową jest sekcja. SEKCJA to najmniejszy pododdział taktyczny, stanowiący zespół wyszkolonych obywateli, wyposażonych w asortyment techniczny i również środki obrony osobistej, zdolny do samodzielnego pełnienia działań ratowniczych. Sekcja składa się z zastępów. ZASTĘP to najmniejsza grupa taktyczna złożona z ratowników stanowiących obsadę pojazdu bojowego. Może dzielić się na roty. ROTA to podstawowy zespół ratowników zdolnych do pełnienia czynności składowych zadania ratowniczego, pracujących w ramach zastępu. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>