Dodano przez admin dnia 27 kwietnia 2016

stres dowodzenia w czasie akcji bojowej

pennsauken6Stres dowodzenia w czasie kampanii strażackiej Każdy meldunek nadchodzący do stanowiska Ratowniczego Prowadzenia Akcjami musi być skierowany do obróbki przez jedną lub mało ludzi. Meldunek powinien więc stać się przeczytany plus zrozumiany. Zawarte w nim dane muszą stać się ocenione i powiążą z istniejącą okolicznością. Kolejnym krokiem być może być, jednak nie powinien, odpowiednia reakcja albo rozpoczęcie funkcjonowania. Spore zainteresowanie w czasie działań ratowniczych prowadzi czasami do tegoż, ze kadra Technicznego Prowadzenia Działaniami odczuwa przeciążenie, albowiem zmuszona jest: o analizować sporo wiadomości pod względem merytorycznym, o właściwie oceniać nadchodzące informacje, o właściwie podzielić nadchodzące przekazy na ważne i również mniej ważne, o uzupełnić błyskawicznie brakujące przekazy, o bardzo szybko przetworzyć nowatorskie dane, o całkowicie dać ważne informacje dalej.

W trakcie wszelkich działań występują te same prawidłowości – decyzje powinni być podejmowane: o w najkrótszym możliwie okresie, o bez pełnej wiadomości o zdarzeniu, o przy pełnej świadomości zasięgu podjętych środków, Warunki te powodują, że kadra dowódcza okresowo zlokalizowanych jest w fazie podwyższonego stresu. Interesujące bywa przy tym, iż niekiedy subiektywne postrzeganie i oprócz tego samoocena u poszczególnych obywateli różni się niezwykle, zależnie od obiektywnie stwierdzonych objawów stresu. Potwierdzają to miedzy innymi badania przeprowadzone w ramach projektu dotyczącego indukcji stresu, wykonanego w 1993 roku na zlecenie Urzędu Obrony Cywilnej w Niemczech. Wiadomo też, że reakcja na sytuacje stresujące potrafi być kwestią indywidualną. W koincydencji kadry kierującej można dostrzec typowe wzorce podejść. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>