Dodano przez admin dnia 23 września 2016

strażak kierowca czy rajdowiec

hopple1Druh – kierowca czy rajdowiec Szybkie dotarcie na miejsce zdarzenia – czyli pożaru, zderzeniu lub tonięcia, to pewien z najważniejszych czynników, przekładających się na powodzenie akcji gaśniczej. Jazda dużym i niezbyt sterownym wozem strażackim wymaga nie lada umiejętności. W szczególności w zatłoczonym centrum. Pojazdy ratownicze poruszające się na sygnałach dźwiękowych i świetlnych potrafią oczekiwać na uprzejmość ze strony kierowców, jacy zjeżdżają im z drogi.

Pomimo tegoż, druh kierowca powinien zachować daleko idącą ostrożność, szczególnie w czasie przejazdu przez skrzyżowania. Poruszanie się wielkim samochodem z sporą prędkością potrzebuje od takiego kierowcy zręczności, których nie powstydziłby się zawodowy kierowca rajdowy. Niemniej jednak, zręczności to nie wszystko. Nowoczesne auta strażackie są coraz lepiej wyposażone. Systemy ABS, EPS, a ponadto nowej generacji syreny, emitujące donośny dźwięk – to wszystko poprawia wygodę prowadzenia samochodu, zwiększa bezpieczeństwo, oraz skraca właściwy moment właściwy na dotarcie na miejsce. Ochotnicy, by panować nad wozami, biorą również uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach doskonalenia sprawności jazdy. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>