Dodano przez admin dnia 5 kwietnia 2016

sprzęt i środki gaśnicze do gaszenia pożaru w hangarze

williston1Towar oraz środki gaśnicze do tłumienia płomieni w hangarze Wykorzystanie przyrządu i również urządzeń znajdujących się a hangarze posiada zasadnicze znaczenie w okresie akcji gaśniczej. Gaśnice śniegowe w hangarze ustawia się w ten sposób , aby były łatwo dostępne na wypadek pożaru . Należy zaznaczyć, iż gaśnice śniegowe są w szczególnych warunkach czterokrotnie skuteczniejsze od gaśnic pianowych . Gaśnice na dwutlenek węgla przeznacza się do gaszenia pożóg silników. W większości hangarów zlokalizowanych jest hydranty wewnętrzne o przeciętnej produktywności ok. 150 l/min . Niezależnie od środków etatowych do ugaszania pożarów korzysta się wszelkie podręczne środki. Przy dowolnym hangarze albo wewnątrz zlokalizowanych jest w miejscach nietrudno istniejących sprzęt przeciwpożarowy przewidziany do niezwłocznego tłumienia drobnych źródeł pożaru.

Gdy powstanie pożar w hangarze, możliwe jest szybkie rozchodzenie się ognia na samoloty i dodatkowo na palne konstrukcje domu. Gasząc ogień należy zasadnicze siły i również środki koncentrować wewnątrz hangaru, używając pianę do gaszenia płonących samolotów, a wodę do chłodzenia budowie metalowych lecz także tłumienia przedmiotów palnych. Istotną kwestią może być szybkie przybycie straży ogniowej do miejsca płomieni. Jednocześnie z prowadzeniem tłumienia należy ewakuować płonące samoloty, wykorzystując do tegoż celowniku obsługę hangaru i ciągniki. W razie rozlewania się płonącego benzyny ze zbiorników samolotów, ograniczając powierzchnię rozlewania się przez osypywanie piaskiem albo ziemią, prowadząc jednocześnie gaszenie. Przy tłumieniu pożaru w hangarze , linie tłoczne należy układać tak , żeby nie utrudniały ewakuacji samolotów. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>