Dodano przez admin dnia 27 marca 2016

ryzyko życia strażaka w czasie akcji

pa6Ryzyko życia ochotnika w czasie działalności Najpierw ratuj bycie, potom dobra materialne. Nie zapominaj nigdy, iż bycie ochotnika może być nieodłączną częścią twojego zadania. Jeśli spędzisz wystarczająco wiele czasu w służbie pożarniczej, staniesz w rezultacie względem takiego dylematu. Nie musi na pewno chodzić o samochód w wodzie, ale o wypadek, do którego nie będziesz przygotowany. Może to być samobójca, próbujący skoczyć z dachu budynku, albo dziecko, które wpadło do świeżo wykopanego szybu. W grę wchodzić być może nawet pożar, ale o takiej skali, ze ani ogólne zasady postępowania, ani własne wiedza nie dostarczą ci wskazówek. Co zrobisz, kiedy zdasz sobie sytuację, że wolałbyś zostać w tłumie gapiów, nie w świetle reflektorów, musząc podjąć natychmiastową decyzje opartą na niepełnych informacjach, gdy w grę wchodzi życie, lub śmierć? W wskazanej chwili musisz wspomnieć sobie, co w twoim zadaniu jest najistotniejsze; najpierw ratuj życie, polem dobra materialne.

Nie zapominaj nigdy, życie strażaka jest nieodłączną częścią twojego zadania. Ratownik nie popełni błędu, kiedy, słuchając swego instynktu, nie zanurkował do wody. Pamiętał o tym, iż jego podstawowym zadaniem bywa ocalenia ludzkiego życia. Był świadom niebezpieczeństw związanych z niesieniem pomocy a także wiedział, jak głęboko znajdował się zatopiony samochód, wyłącznie Z grubsza orientował się w którym to było terytorium. Gdyby mógł dostrzec w samochód albo obywateli, wówczas jego skok miałby sens. W każdym wypadku linki asekuracyjne, ubezpieczenie i oświetlenie winny pozostać zastosowane. Brak tych środków bezpieczeństwa postawiłby jego i również jego sytuację na duże ryzyko, wobec mizernej szansy na powodzenie.

Analiza ryzyka oraz korzyści wymagane jest by była przeprowadzana przy każdych operacjach. Analiza ryzyka plus zysków wymagane jest by była przeprowadzana podczas wszelkich operacji Czy powinno się wchodzić ponad poziom ognia, zanim wąż strażacki zostanie podłączony? Jeśli płonący budynek bywa pusty plus prawdopodobieństwu, że w środku ktokolwiek został zakleszczony potrafi być niewielkie, zaczekaj na włączenia lini przeciwpożarowej oraz ogranicz ryzyko. Z drugiej strony, jeśli usłyszysz dochodzące ze środka wołanie o pomoc, musisz wziąć pod uwagę atak plus akcję ratunkową wewnątrz. W objętym pożarem domu, jakiego stropy zatamują się dookoła, musisz podjąć wszelkie stosowne kroki: by uchronić odrębne życie. Najistotniejszym zadaniem niejednego strażaka plus oficera może być zdrowo plus cało wrócić do domu pod koniec dnia. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>