Dodano przez admin dnia 22 listopada 2015

rozdział kontroli między dowódcami w akcji

williston4Rozdział kontroli pomiędzy dowódcami w akcji Wynikiem lego sposobu rozdzielania środków, może być fakt, że cała organizacja zmienia się w znikomym stopniu. Każdy sektor może kontrolować aż do siedmiu kompanii (bywa to zalecana, maksymalna Liczba na sektor). Dodane zostały tylko cztery nowe sektory: sektor oficera informującego opinią publiczną, sektor postoju, sektor bezpieczeństwa plus sektor komunikacji z policją. Jedna z czołowych plusów organizacji kierowania uzewnętrznia się na wstępnym etapie. Kiedy struktury zostaną przydzielone do prac w istotnych sekatorach pod dowództwem jednego oficera sektorowego i zazwyczaj porozumiewała się tylko z nim, na ogół bezpośrednio, komunikacja radiowa może być w znacznym stopniu ograniczona. Głównodowodzący kontaktuje się bezpośrednio zaledwie z siedmioma oficerami sektorowymi. Miejsce postoju maszyn w wypadku większych podpaleń, staje się ważnym detalem Systemu dowodzenia.

Przypadkowe umiejscowienie powinien siać się przyczyną zablokowania asortymentu ratunkowego, zanim zdąży się użyć. Tytko najistotniejsze maszyny winny zostać w bezpośredniej bliskości pożaru. Tak szybko, jak wyłącznie podstawowe ognisko pożaru bycie rozpoznane, głównodowodzący wyznacza centralną strefę postoju, z jakiej wszystkie niepotrzebne maszyny winny pozostać usunięte. Drogą radiowa wyznaczone stanie się miejsce postoju i zarazem oficera kuli postoju. Kiedy głównodowodzący potrzebuje dodatkowych jednostek, kontaktuje się z oficerem sektora postoju, który wybiera stosowne grupy a także mówi o swym wyborze głównodowodzącego. Tenże powiadomi oficera sektorowego, w chwili otrzymania posiłków. Wtenczas oficer sektorowy wejdzie w kontakt z przybywającymi zastępami, albo załogami przez radio, żeby naprowadzić je na operacyjne miejsca pracy. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>