Dodano przez admin dnia 1 maja 2016

realizacja rozkazów bojowych

tank1Realizacja rozkazów pożarniczych Realizacja wydanych rozkazów pożarniczych wymagane jest by była analizowana przez dowódcę, który dokonuje tegoż poprzez: o obserwacje, plus ocenę rezultatów prac pododdziałów, o bieżącą ocenę okoliczności i w współzależności od potrzeb, korygowanie i uzupełnianie decyzji. Inspekcja wykonania wydanych rozkazów obejmuje zasadniczo na celowniku ustalenie: o czy działania ratownicze są realizowane zgodnie z jego decyzją, o czy konieczna jest jego ingerencja w przebieg prac ratowniczych.

Rozkaz rozwinięcia plutonu do pracy ralowniczo-gaśniczych w wypadku płomieni wydaje lider plutonu na podstawie ustalonego planu działania (sens taktyczny), lub otrzymanego zadania, jeżeli działa w składzie kompanii. Rozkaz winien zawierać; o zadanie jakie posiada sprawić pluton, o plan wykonania zadania podjęty przez dowódcę plutonu. o ugrupowanie bojowe plutonu, o podział na odcinki bojowe oraz przydział na nie zastępów na (wg potrzeb), o zadania zastępów, o punkty czerpania wody, o organizacja łączności, zasady meldowania o sytuacji; o miejsce dowódcy, punkt kierowania dowódcy plutonu.

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>