Dodano przez admin dnia 15 stycznia 2016

przeciwpożarowe zaopatrzenie wodne

towers1Przeciwpożarowe zaopatrzenie wodne. Budynki użyteczności publicznej pobierają wodę z reguły z instalacji wodociągów miejskich. Dodatkowo posiadać potrafią własne ujęcia wody, dla zasilania do celów sanitarnych, bytowo-gospodarczych, przeciwpożarowych. Zgodnie z PN-B-02863 odległość hydrantu od ścian obiektu nie powinien być mniejsza niż 5m, i nie większa aniżeli 20m.

PN-B-02865 mówi o tym że, hydranty wewnętrzne powinny być umieszczone w miejscach nietrudno istniejących, możliwie przy drogach komunikacji ogólnej, a w szczególności: przy wyjściach i również przy klatkach schodowych w przejściach oraz na korytarzach przy wejściach na poddasza użytkowe, a także na takie poddasza, których struktura dachowa bywa wykonana z materiałów palnych Na suchych albo nawodnionych pionach oraz w hydrantach wewnętrznych, zawory winny być umieszczane na wysokości prawie 1.35m od poziomu podłogi albo podestu. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>