Dodano przez admin dnia 22 września 2014

Pożar lasu w przykładzie

fire forest4Nad lasem unosiły się wielkie kłęby dymu: dym wciskał się pomiędzy zabudowania wiejskie. Było ciemno. W majowe, słoneczne południe było ciemno. Auta z włączonymi światłami wyłaniały się z dymu. Z lasu uciekali w popłochu rowerzyści, motocykliści, piesi, którzy w ten wiosenny ciepły dzień chcieli odetchnąć świeżym, leśnym powietrzem. Wysłane jednostki rozpoznawcze dostarczyły komendanta danych o paru ogniskach pożaru w różnorodnych obszarach lasu. Do dziś nie wiadomo, czy były to niezależne ogniska płomieni, czy leż był to skutek przerzucania się płomieni w wyniku funkcjonowania prądów konwekcyjnych.

Wstępnie oceniono powierzchnię pożaru na około 200-250 ha. Było to niespełna rok po reformie administracyjnej a także przyłączeniu tych terenów do województwa stołecznego. Dlatego lider nie znal jeszcze terenu ani nawet jednostki ochotniczych, działających w rejonie. Nie posiadał planów obrony tych regionów leśnych plus nic wiedział, które budowle występują w lesie. Z map trudno odczytać przydatne szczegóły; w pierwszej fazie działalności nie było na terytorium pracowników służby leśnej. Praktycznie wiec informacje, jakimi potrafił dysponować sztab działalności były bardzo ubogie. A ogień rozprzestrzeniał się po wierzchołkach drzew. Z ust przypadkowego przechodnia lider dowiaduje się, że na kierunku rozchodzenia się płomieni znajduje w kompleksie leśnym budynek wojskowy o określonym znaczeniu. Zlokalizowano prawdopodobne miejsce jego położenia na mapie i stwierdzono, ze właśnie bywa w poważnym niebezpieczeństwie. Podczas tej pamiętnej dla niego działalności lider powinien podjąć skomplikowane decyzje, żeby efekt kampanii bojowej był zadowalający.

Dobre a także intrygujące dane a także drogę zakupu produktów można osiągnąć tutaj: link Zakład sprzedaje atrakcyjny sprzęt ppoż w interesującej cenie.

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>