Dodano przez admin dnia 13 listopada 2015

podejmowanie ryzyka Franka Montagna

wtc1Podejmowanie ryzyka Franka Montagna Autor od dwudziestu czterech lat pracuje w Jednostki Pożarnej. Potrafi być dowódcą batalionu w nowojorskim departamencie straży. Był instruktorem w Szkole Pożarniczej podlegającej departamentowi Nowego Jorku, oficerem w dyspozycji nowojorskiej Szkoły kierowców, wykładowcą w Nowoczesnym. Może być specjalistą nauk bojowych i również w chwili obecnej wykładowcą teorii walki z pożarem. Przytoczony przez niego opis działalności ratunkowej jest typowym przykładem działań zastępu pożarnej w zakresie ratownictwa wodnego.

Na podstawie zajścia autor przedstawia bardzo trafne wnioski, które w całości da się odnieść do warunków ojczyzny. Wnioski autora są zbiorem Jego bogatych, praktycznych doświadczeń i mogą być zasadami postulowania dla niejednego komendanta przed pojęciem wyboru o przystąpieniu do kampanii ratowniczej. Opis ten potwierdza zasadę, ze organizując pracę ratunkową należy dokonać przygotowań technicznych by zapewnić bezpieczeństwo ratowanych i ratowników. Rozpoczęte prac wymagane jest by była poprzedzone rozpoznaniem stopnia zagrożenia, oceną własnych szanse w zakresie liczebności załóg, rodzaju plus ilości towaru, ale bycie ludzkie może być najważniejsze. Zachodzi, bowiem wyraźna relacja pomiędzy ochroną zagrożonego życia humanoidalnego, w danych warunkach oraz posiadanym sprzęcie, a szansą na przeżycie ratownika. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>