Dodano przez admin dnia 10 października 2016

opcje dowodzenia akcją strażacką

cg2Warianty kierowania akcją strażacką Kiedy wielki ogień, albo poważny wypadek innego rodzaju potrafi być widoczny przed przybyciem na miejsce niezbędnej kompanii, oficer kompanii najprawdopodobniej zastosuje warianty – „opcje kierowania”. Pozostając przy swoim sprzęcie będzie kierować akcją oraz przybywającymi ekipami. Najstarszy stopniem członek jego załogi weźmie na siebie kierowanie nią i poprowadzi różnych jej członków do walki z ogniem.

Członkowie załogi pragną być wyposażone w krótkofalówki. Ze swego punktu dowodzenia mieszczącego się w kabinie auta, oficer kompanii, w tej chwili głównodowodzący, przydziela przybywającym jednostkom krytyczne taktycznie pozycje, wzywa dodatkowe posiłki oraz zaczyna studiować rozdział sił. Kiedy na miejscu pojawi się oficer dowodzący, to on przejmuje dowodzenie. Fakt, iż najwyższy rangą oficer pojawi się na miejscu nie oznacza automatycznie, ze przejął dowodzenie akcją, lub,że bywa do tego przygotowany. Bardzo niekiedy się zdarza, iż nie może być on biegły w bezpośredniej komunikacji i w kryzysowych warunkach, w wydawaniu rozkazów, albo w typie komunikacji z wykorzystaniem radia, co być może niekorzystnie wpłynąć na podejmowanie wyboru. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>