Dodano przez admin dnia 4 marca 2016

ocena sytuacji i możliwości akcji gaśniczej

VIB_1062Ocena sytuacji i metody akcji przeciwpożarowej Proces decyzyjny determinuje różnica pomiędzy niekiedy potrzebnym dowódcy na uzyskanie pełnej oraz kompleksowej oceny sytuacji, a wiekiem który rzeczywiście być może być na to przeznaczony. Bierze się ona szczególnie z dynamiki rozwoju płomieni czy też konieczności natychmiastowego przystąpienia zastępów ratowniczych do ratowania i ewakuacji. Najczęściej popełniane błędy w ocenie kwestii, czy też nieuwzględnienie mogących wystąpić złych zjawisk, bywają następstwem pośpiechu, bądź także braku kwalifikacje przewidywania rozwoju kwestii wynikającego np. z braku doświadczenia komendanta albo niepełnej umiejętności rzetelnej.

Ocena okoliczności zależy, zatem dodatkowo od możliwości intelektualnych komendanta i odnosi się, głównie: o miejsca, charakteru plus gabarytów niebezpieczeństw dla zdrowia oraz życia osób albo zwierzaków o rejonu, sektora mocno zagrożonego, o rozmiarów wypadku, kierunków jego rozwoju o przybliżonego charakteru i miejsce głównego siły prac ratowniczych. o stanu a także możliwości faktycznych sił a także środków będących na miejscu o stanu zaopatrzenia wodnego o stanu zaopatrzenia materiałowo -technicznego – sposobności zabezpieczenia zdarzeń gaśniczych – na jaki rodzaj zaopatrzenia skierować główny wysiłek, o stanu czynników METEO, ich wpływu na prowadzenie działalności o kalkulacji sił i również środków obrony przeciwpożarowej i zarazem innych służb., instytucji plus zakładów wg posiadanych porozumień, (ocena szanse), opotrzebnych siły a także środków do likwidacji zdarzenia z innych regionów chronionych i również rejonów, o sposobu wykorzystania sił w ramach pomocy z zewnątrz. o czasu oczekiwania na wezwane ponadto siły jak również lego. jakże się rozwi nie sytuacja w tym czasie i również jaki będzie przyrósł (trenu (powierzchni] zdarzeń ralowniczo-gaśniczych, o metody przydzielenia zadań sitom i również ich podziału. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>