Dodano przez admin dnia 3 maja 2017

misje ratownicze w obcym kraju

pennsauken8Misje bojowe w obcym państwie Niekiedy w mediach możemy usłyszeć, iż polscy ratownicy wyruszyli za granicę z poradą dla tamtejszych służb. W jakich sytuacjach bywa taka pomoc wysyłana oraz na kogo wniosek? Najczęstszymi powodami wysłania wsparcia ochotników są trzęsienia ziemi oraz tsunami. Duża skala zniszczeń, która wielokrotnie nie oszczędziła i tamtejszych służb ratowniczych, wymusza zaangażowania naprawdę dużej ilości ratowników. Misje pożarnicze w obcym państwie to zwykle ogromne wyzwanie dla strażaków.

Pomijając aspekt zagrożenia, dochodzi jeszcze bariera językowa i dodatkowo konieczność aklimatyzacji – wyjątkowo, jeżeli zdarzenie miało miejsce w strefie o klimacie odmiennym od naszego. Niemniej jednak misje strażackie w obcym państwie to również duże wyróżnienie dla strażaka. Może być to dowodem, iż należy on do elity najlepszych strażaków w regionie. W takie misje z oczywistych względów wysyłani są najlepiej wyuczone zastępy, które mogą być rzeczywistą wsparciem na terytorium zajścia. Oprócz prestiżu uczestnictwa w wskazanej działalności, dochodzą jeszcze możliwe premie i większe wypłaty i zarazem upominki dla takich ochotników. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>