Dodano przez admin dnia 18 marca 2016

metody gaszenia pożarów leśnych

oak16Metody ugaszania płomieni leśnych ZA Poradą MATERIAŁU WYBUCHOWEGO : Możemy gasić pożary wierzchołkowe lasu niezbędnej, a w słabszych siedliskach drugiej klasy stulecia. Gaszenie podpaleń tą metodą może być skuteczne przy pożarach przyziemnych w drzewostanach każdych klas wieku, ale zbyt kosztowne. Do gaszenia używa się zestawów materiału wybuchowego uformowanego w trzymetrowe ładunki wydłużone z samoczynnymi zapalnikami termicznymi. ZA POMOCĄ PRZECIWOGNIA : Bywa to metoda zwalczania płomieni wierzchołkowych tylko w lasach wysokopiennych [ od III klasy stulecia w górę - ponad 40 lat ]. W metodzie tej korzysta się zależność płomieni wierzchołkowego od przyziemnego jak również występowanie panującego w koło pożaru odśrodkowego ciągu dolnych mas powietrza.

Przeciwogień polega na zapaleniu runa leśnego i również poszycia na drodze posuwania się pożaru równolegle do jego czoła plus bronionej rubieży w czasie wyczucia dośrodkowego ruchu mas powietrza . WYPALANIE PASÓW RUNA I POSZYCIA LEŚNEGO : Obejmuje zastosowanie przede wszystkim do zwalczania płomieni wierzchołkowych. W drzewostanach A także klasy stulecia wypalanie pasów poszycia leśnego nie powinno być użytkowany. Wypalanie polega na zapaleniu na drodze posuwania się pożaru, równolegle do jego czoła i bronionej rubieży – 1 albo wielu pasów przyziemia, w okresie gdy nie występują również dośrodkowe prądy powietrza. Zapalenia kilku pasów dokonuje się jednocześnie albo kolejno. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>