Dodano przez admin dnia 7 stycznia 2016

meldunki w trakcie akcji

rus5Meldunki w trakcie akcji W koincydencji wydarzeń, w których wystąpiły kluczowe utraty lub w czasie katklizmów, z reguły w fazie początkowej płynie potok meldunków, które muszą być przetworzone na Stanowiskach Zarządzania lub Pozycjach Dowodzenia. Odnosi się to zasadniczo kadry Zarządzania Działaniami albo kadry Ratowniczego Prowadzenia Akcjami na terytorium wypadku. W oparciu o znane zdarzenie – katastrofę, przykładowa liczba meldunków, którą w okresie funkcji ratowniczych miała do przetworzenia kadra Technicznego Zarządzania Działaniami była znaczna. Wskutek dynamiki rozwoju katastrof, właśnie w pierwszych godzinach doszło do niezwykłego nagromadzenia nadchodzących meldunków. Siedząc przebieg działalności w czasie funkcji ratowniczych, przy uwzględnieniu pory dnia a także nocy, widać wyraźnie, ze okresy względnego spokoju występują na przemian z okresami intensywnego napływu meldunków.

W końcu, wielkość meldunków w zdobyciu do całego czasu pracy ratowniczych: w współzależności od ich skuteczności, posiada silny charakter malejący. W rozkładzie meldunków, w przedziałach 5-cio minutowych, podczas początkowych dwóch godzin – funkcjonują przedziały o ekstremalnym obciążeniu, w czasie których meldunki napływały średnio, co 50 sekund. Obciążenie bywa faktycznie jeszcze większe, bowiem meldunki nie docierały w równych odstępach, ale napływały do stanowiska Technicznego Zarządzania Akcjami równocześnie. Właściwie należy przyjąć założenie, ze w akcjach, w jakich dodatkowo konieczne było ocalenia życia człowieczego w zdobyciu do liczby przyjmowanych meldunków, obciążenie było nadal wyższe. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>