Dodano przez admin dnia 9 maja 2016

mechanizmy działania substancji niebezpiecznych

pa6Mechanizmy funkcjonowania substancji przykrych Postaci narażone na obowiązek mieszanki chemicznych, stosowanych w przemyśle albo rolnictwie, należą do 2 grup. Zespół pierwsza to ludzie stykający się z tymi środkami w okresie ich produkcji, przygotowania do użycia, magazynowania lub stosowania. Jednostka druga to ci, którzy wstępują w kontakt z tymi środkami przypadkowo, w wyniku ich niewłaściwego przechowywania lub wskutek spożywania skażonych pokarmów.

Znajomość elementarnych zagrożeń, połączonych z wystawianiem na substancje chemiczne użytkowane w przemyśle lub rolnictwie, oraz reguł postępowania z tymi substancjami jest podstawą skutecznych prac profilaktycznych podejmowanych w celu zmniejszenia liczby zatruć. Zatrucia są wynikiem wchłonięcia do organizmu mieszanki chemicznych, które mogą między różnymi zaburzać procesy metaboliczne. Objawy funkcjonowania toksycznego mieszanki pojawiają się najszybciej w wypadku dostania się mieszanki do organizmu przez drogi oddechowe, co bywa spowodowane pominięciem wątroby – głównego narządu przemian metabolicznych (biotransformacji).

Objawy zatrucia po przyjęciu substancji doustnie występują w różnorakim okresie: od 30 minut do kilku godzin od połknięcia, a po wchłonięciu przez skórę – po paru albo kilkunastu godzinach. Ustalenie, czy poszkodowany może być pod wpływem działania toksycznego mieszanki chemicznych nie może być łatwe. Zagrożenie dla życia i również zdrowia w ostrych zatruciach zależy od: sposobu funkcjonowania substancji chemicznej dawki albo stężenia w powietrzu środowiska czynności czasu trwania narażenia drogi wchłonięcia substancji do organizmu. Szansa ocalenia życia plus zdrowia osoby rannej zależy w wielkim stopniu od jakości i szybkości dostarczenia niezbędnej pomocy, a więc od: umiejętności o sposobie działania mieszanki chemicznej kompetencje właściwego zachowania się poszkodowanego plus ludzi z jego otoczenia w chwili zderzeniu zdolności udzielenia natychmiastowej pomocy zapewnienia rzetelnej pomocy lekarskiej.

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>