Dodano przez admin dnia 10 listopada 2016

łączenie odcinków linii ssawnej

cin3Łączenie odcinków linii ssawnej Rota cały właściwy moment przemieszcza się okraczając wąż. Przodownik podchodzi do drugiego końca odcinka połączonego ze smokiem. Chwyta oburącz za koronę łącznika, stojąc tyłem do smoka przytrzymuje wąż nogami na wysokości łydek, robi na lince pętlę oraz zakłada na wąż tuż przed łącznikiem. Pomocnik podnosi drugi odcinek, który chwyta w taki sposób, jakże poprzednio 1, po czym obaj – po sprawdzeniu uszczelek – składają je ze sobą. W ten sposób należy połączyć każde odcinki. Zabezpieczenie linką (zakładanie pętli) linii ssawnej należy stosować na każdym jej odcinku. Końcowy odcinek przodownik wiąże z nasadą ssawną motopompy, w czym pomaga mu pomocnik, który stoi za nim, unosząc wąż na odpowiednią wysokość. Jeśli nie ma możliwości okraczenia węża – łączenie z nasadą ssawną wykonuje obsługa, stojąc po obu stronach węża: pomocnik po lewej, przodownik po prawej – patrząc w kierunku przepływu wody.

Po połączeniu linii ssawnej z nasadą ssawną obsługa podbiega do smoka, unosi koniec linii ssawnej do góry, poprawia jej ułożenie – po czym opuszcza smok wraz z pływakiem. Wąż, zatoczywszy łuk, wpadnie do wody. Sprawność opadania hamuje przodownik, ciągnie za linkę. Po zanurzeniu smoka przodownik luźno rozkłada cześć linki, biegnącą od ucha zaworu zwrotnego wzdłużnie węża, natomiast część biegnącą od odcinków ssawnych przywiązuje do stałego elementu budowie motopompy (auta). Linki od ucha zaworu zwrotnego naciągać nie należy. Do wykonania tego ćwiczenia da się zastosować dwie linki. W wypadku użycia do ćwiczeń pojazdu gaśniczego, na którym węże ssawne są połączone, należy linkę do zabezpieczenia linii ssawnej zwinąć pojedynczo. Łączone odcinki zabezpieczamy – wykonując pętlę przez przekładanie pokrowca z linką pod połączonymi łącznikami. Po zakończeniu zabezpieczenia linii ssawnej, wolny koniec linki mocujemy do zaworu zwrotnego. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>