Dodano przez admin dnia 14 czerwca 2017

głównodowodzący i podział sektorowy w akcji

ukr14Głównodowodzący i również podział sektorowy w kampanii Struktura kierowania dostarcza metody podziału pola działania na stosowne do opanowania odcinki oraz przydzielenia odpowiedzialności za nie podległym komendanta oficerom. Dla jej wykorzystania, głównodowodzący wprowadza struktura zwany sektoryzacją. Każdej geograficznej strefie, albo funkcji przyporządkowany jest „oficer sektorowy”, który kieruje osobami – bądź w środku kuli, bądź przy wypełnianiu funkcji. Głównodowodzący akcją posługuje się nazwą przydzielonej strefie wysyłają drogą radiową rozkazy, np. do sektora północnego, do sektora dachu itd.. Zapewnia to łatwo zapamiętywany radiowy opis, opisuje też strefy odpowiedzialności oficera sektorowego i jego załogi. Tam gdzie występuje przypadkowa lokalizacja, dla zidentyfikowania geograficznej strefy odpowiedzialności używa się alfabetu. Przód, albo główne wejście do domu określane jest wciąż, jako ..Sektor A”. W wypadku wieżowców o mnóstwa wnętrzach, każdemu piętru odpowiada sektor odpowiedni z numerem poziomu. Kiedy bycie ustalony podział na sektory, głównodowodzący chciałby się skoncentrować na globalnym plamę funkcjonowania.

Podczas tego procesu dowództwo opracowuje i również podaje do wiadomości oficerom sektorowy swoją strategie, projekt kampanii a także specyficzne cele taktyczne. Z kolei oficerowi sektorowi są odpowiedzialni za wypełnienie tych celów. Zgłaszają głównodowodzącemu następne, częste raporty. Kiedy ogień przybiera znaczące rozmiary, wzywa się pomocnicze posiłki plus włącza je do organizacji kierowania. Owe przybywające posiłki są bardzo niejednokrotnie przydzielane do konkretnego istniejącego sektora. Każdy oficer sektorowy może być informowany, które formacje zostały mu przydzielone. Po dokonaniu przydziału, parametry grupy robią wyłącznie dla tego 1 oficera a także wszelkie komunikaty rządzą do niego. Wykonywa się to najczęściej drogą bezpośrednią. Tylko oficer sektorowy porozumiewa z głównodowodzącym, wyjąwszy, z pewnością, istotne nagle wypadki, kiedy to każdy członek ekipy może porozumiewać się bezpośrednie z głównodowodzącym. 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>