Dodano przez admin dnia 2 listopada 2015

działania gaśnicze na statku przy nabrzeżu

cal12Funkcjonowania gaśnicze na statku przy nabrzeżu. Rozwiązanie taktyczne działalności gaśniczej na statku stojącym przy nabrzeżu ułatwia fakt, że działania mogą być prowadzone z dwu stron: od lądu przez oddziały lądowe zastępu ogniowej, a od strony wody przez placówki pływające, tj. statki ppoż. Stwarza to sposobność łatwiejszego dostępności do statku i również obszaru pożaru przy wykorzystaniu różnych narzędzi technicznych, które są do dyspozycji w porcie. Zasadniczym dążeniem oraz celem działalności powinno być ugaszenie płomieni drogą natarcia bezpośrednio do wnętrz objętych pożarem- ładowni czy nadbudówek a także ugaszenia pożaru w terytorium jego rozwoju przez bezpośrednie działanie na ogniska płomieni. Wykorzystanie ograniczenia za pomocą instalacji własnych statku nie jest wskazane, albowiem wartość przedłuża pracę oraz nie daje gwarancji ugaszenia płomieni w ładowni.

Natomiast w razie pożaru w siłowni i odmiennych wnętrzach zawierających silniki czy urządzenia elektryczne lub spalinowe zajęcie tłumiące za radą instalacji własnych potrafi być celowe. Na ogół akcja pożarowa na statku w porcie prowadzona potrafi być równocześnie od strony nabrzeża przez lądowe sekcje jednostki pożarnej, które podejmują natarcie do źródła pożaru za wsparciem stosowanych środków gaśniczych. Natomiast od strony wody akcję prowadzi statek albo mało oddziałów strażackich pływających. Mogą one prowadzić funkcjonowania w natarciu przez przerzucenie własnej sekcji w abordażu na pokład statku. Jednakże zazwyczaj otrzymują one zadania w obronie w postaci chłodzenia burt i rejonów zbiorników benzyny.

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>