Dodano przez admin dnia 1 kwietnia 2016

analiza operacyjno taktyczna obiektu

williston5Analiza operacyjno-taktyczna obiektu Analiza ma na celowniku przygotowanie kadry dowódczej obszaru oraz rejonu do prowadzenia działaniami ratowniczo-przeciwpożarowymi w istotnych budynkach, domach oraz urządzeniach. W natychmiastowej kolejności należy rozpatrywać zagadnienia ogólne, a następnie szczegółowe. Obszarem analizy powinny być obiekty: o o wysokim stopniu konieczności życia ludzkiego, o budowle duże oraz wysokościowe – administracyjne a także użyteczności publicznej, o obiekty, w jakich występują znaczne skupiska ludności, o zakłady produkcyjne o wysokim stopniu zagrożenia pożarowego a także obciążenia ogniowego, o zakłady przemysłowe o zagrożeniu wybuchowym oraz toksycznym, przedsiębiorstwa i również instytucje stosujące substancje radioaktywne. Analiza obiektu rozpoczyna się od zlokalizowania obiektów i urządzeń, na planie zagospodarowania przestrzennego, a dokonuje na opisie poszczególnych obiektów plus urządzeń.

Do obiektu, o charakter zabudów o stan zaopatrzenia wodnego i również trwałych urządzeń gaśniczych. o struktura alarmowania, sygnalizacja alarmu płomieni, o stan tras na rejonie obiektu. o zagrożenie pożarowe procesów technologicznych (zagrożone działy wytwórcze), o zagrożenie toksycznymi środkami przemysłowymi – miejsce, wielkości i również rodzaje składowania, możliwe źródła emisji, strefy skażenia, o zagrożenie radiacyjne, źródła i typy promieniowania, wielkości, strefy zagrożeń. o zagrożenie ze strony budynków sąsiednich (typ, wielkość). o przykłady charakterystycznych podpaleń i różnych miejscowych niebezpieczeństw, jakie wystąpiły w obiekcie w przeszłości, o organizacja zabezpieczenia przeciwpożarowej (wyposażenie formacje zabezpieczenia przeciwpożarowej, jej stan osobowy plus gotowość bojowa, zasady współdziałania z ochrona obiektu, personelem technicznym, ludźmi odpowiedzialnymi za zaopatrzenie wodne i innymi komórkami organizacyjnymi obiektu). 

Post a Comment

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>